Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 18 Nisan 2008 10:42
 ~ Son Güncelleme: 30 Ekim 2013 23:56
9 dk Okuma

ASIM KARAÖMERLİOĞLU yazdı

68. Yılında Köy Enstitülerini Rahat Bırakalım Artık!

Enstitüler Sol-Kemalistler için "gerçek" Kemalizm'in tepe noktası, sağcı ve muhafazakarlar içinse kendi siyasal çıkarları ve anti-komünist cadı kazanları için bir günah keçisi oldu. Türkiye'de pek az kurum bu denli farklı biçimde değerlendirildi.
68. Yılında Köy Enstitülerini Rahat Bırakalım Artık!
Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi (Prof. Dr.) , Atatürk Enstitüsü müdürü. Türkiye’de evrimsel düşüncenin gelişimi, demografik dönüşüm, toplumsal kuşaklar, modern Türkiye siyaseti ve blokzincir teknolojisinin sosyal...

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi (Prof. Dr.) , Atatürk Enstitüsü müdürü. Türkiye’de evrimsel düşüncenin gelişimi, demografik dönüşüm, toplumsal kuşaklar, modern Türkiye siyaseti ve blokzincir teknolojisinin sosyal ve ekonomik etkileri gibi konularda çalışıyor.  Orada Bir Köy Var Uzakta  (İletişim) kitabının yanısıra Journal of Peasant Studies, Middle Eastern Studies, New Perspectives on Turkey, British Journal of Middle Eastern Studies gibi çok sayıda ulusal ve uluslararası dergide yazıları yayımlandı. İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği'ni bitirdi. Yüksek lisans çalışmasını Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü'nde, doktorasını Ohio State Üniversitesi Tarih Bölümü'nde yaptı. 

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git