Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 27 Ocak 2020 00:00
 ~ Son Güncelleme: 27 Ocak 2020 14:38
8 dk Okuma

HAFTALIK / DEMET BİLGE ERKASAP

15 Başlık, 15 Yazı ve İklim Acil Çağrısı

İklim krizini ana gündem maddesi olarak sürekli işleyen bianet’te ekim-aralık arasında üç ay süren yazı dizisi yayımladık: “İklim Krizi Yazıları." Uzmanların, aktivistlerin, çocukların kaleme aldığı 15 yazı bir uyarı bir iklim acil çağrısıydı.
15 Başlık, 15 Yazı ve İklim Acil Çağrısı
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Gazeteciliğe 1997 yılında Ulusal Basın Ajansı'nda (UBA) muhabir (adliye-toplumsal olaylar) olarak başladı. İntermedya Ekonomi dergisinde yargı muhabirliğine devam etti. 1999'da...

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Gazeteciliğe 1997 yılında Ulusal Basın Ajansı'nda (UBA) muhabir (adliye-toplumsal olaylar) olarak başladı. İntermedya Ekonomi dergisinde yargı muhabirliğine devam etti. 1999'da Radikal Gazetesi'ne geçti. Muhabirlik, istihbarat şefliği ve yazı işleri editörlüğü yaptı. Radikal'ın basılı hayatına son vermesinin ardından Vatan'da bir yıl politika editörü olarak çalıştıktan sonra Hürriyet Gazetesi'ne geçti. Hürriyet'te gündem-politika ve Ses Ver sayfasının editörlüğünü yaptı. Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü'nün Avusturya ofisi 'Basın Özgürlüğü 2005' ödülü sahibi.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git