Aile Bakanı: Tasarı Erken Evliliklere Engel Olacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, müftülere resmi nikah kıyma yetkisi verilmesinin erken yaşta evliliklerin önüne geçeceğini ve kadın haklarını güvence altına alacağını söyledi.
DR. MİNE YILDIRIM YAZDI

Resmi Geçerliliği Olan Dini Nikah Kıydırabilmek Bir Hak mı?

Dini nikah ve resmi geçerliliği olan dini nikah birbirinden farklı işlemler. Mevcut mevzuat ve uygulama nasıl? Tasarının yasalaşması ne gibi inanç özgürlüğü meseleleri ortaya çıkarabilir?

İstanbul Kadın Meclisi Kuruldu

Kıyafetime Karışma sloganıyla bir araya gelen kadınlar İstanbul Kadın Meclisi'nin kurulduğunu duyurdu, “Hiçbir kadının kıyafetine karışılmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Bozdağ: Bazıları "Camilerde Nikah Kıyılacak" Falan Diyor...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, müftülere nikah kıyma yetkisinin laikliğe aykırı olmadığı görüşünü tekrarladı, “Yasalarımız zaten buna engeldir” dedi.

Hak ve Adalet Platformu'ndan Yeni Şafak Yazarı Karaman Hakkında Suç Duyurusu

Hak ve Adalet Platformu, Hayrettin Karaman hakkında suç duyurusunda bulundu, "Dini, elinde bir kılıç gibi kadının boynunda tutan bu hükümran dili size kim öğretiyor? Elinizi dinden ve kadınların üzerinden çekin" dedi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler