LGBTİ’ler Soruyor: Çeçenya’da Ne Oluyor?

Çeçenya'da eşcinsel erkeklere gözaltı ve işkence iddialarına resmi bir yanıt gelmedi. Hak savunucuları internette kampanyalar düzenliyor. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası hesabından da bir açıklama yapılarak "Ne yaşam hakkımız ne de var olma hakkımız elimizden alınamaz" denildi.

Kadınlar Birlikte "Hayır" Diyor

Kadınlar Kadıköy'de bir araya gelerek Anayasa değişikliğine "Hayır" dedi.
KA.DER'DEN MERAL AKŞENER AÇIKLAMASI

"Siyasetçi Bir Kadını, Kadın Yerine Koyarak Aşağılamaya Çalıştılar"

Meral Akşener'e topuklu ayakkabı ve etek atılmasına tepki gösteren KA.DER, "Bir kadını, kadın yerine koyarak aşağılamak’ bilimsel olarak henüz açıklanamamış bir zeka seviyesinin göstergesi olabilir" dedi.

Çeçenya'da Eşcinsel Erkeklere Gözaltı ve İşkence İddiası

Çeçenya’da 100'e yakın eşcinsel erkeğin gözaltında tutulduğu, üçünün öldürüldüğü iddia ediliyor. Yetkililerin açıklaması ise “Ülkemizde var olmayan kişileri gözaltına alıp baskı uygulamamız imkansız”...

Hayır Diyen Kadınlar Videolarla Anlattı: Kadınların Kararsız Olmaması Gerek

Hayır Diyen Kadınlar'dan avukat Hülya Gülbahar anlattı: "Tek adam rejiminden kadınlar hayatları boyunca çok çektiler. Ailede tek adamlık, toplumda sadece ‘adam’ların sözünün dinlenmesi... Dolayısıyla Hayır!"

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları