İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Deneyimlerini Paylaştı

İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi kapsamında, şirket temsilcileri eviçi şiddetle mücadeleye yönelik şirket politikalarını ve bunları geliştirme sürecini anlattı.

Kadınlar “BizBizze” Daha Güçlüyüz Dedi

Kadınların kendine güvenli, girişimci ve duyarlı bireyler olarak inisiyatif almalarını desteklemek amacıyla yola çıkan BizBizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği, kuruluşunu düzenlediği lansmanla kutladı.

LGBTİ Yasaklarını Keskesor'a Sorduk: Doğuda Tehditle, Batıda Valilik Kararıyla Engelliyorlar

Diyarbakır’daki Keskesor Amed LGBTİ'den Atalay Göçer, doğuda LGBTİ etkinliklerinin uzun süredir engellendiğini söylerken, "Aslında aynı zihniyet. Sadece yöntemleri farklı" dedi.

LGBTİ Yasaklarını Bursa Özgür Renkler'e Sorduk: Yeni Pratikler Geliştirmeyi Öğreniyoruz

Bursa Özgür Renkler LGBTİ+ Derneği’ndan Semih Özkarakaş, Ankara'dan Buırsa'ya uzanan LGBTİ yasaklarını anlattı. "Tüm yasaklara rağmen mücadele etmeyi ve yeni pratikler geliştirmeyi öğreniyoruz” dedi.
ÇİZGİ ROMAN

Sorsaydın Ya!

"Partnerlerimiz, ev işleri konusunda ne yapmaları gerektiğini bizim onlara söylememizi beklediklerinde, aslında bize zihinsel yükün onlara düşen kısmını üstlenmeyi reddettiklerini söylüyorlar."

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

  • Nami Temeltaş Yıkılası 13 Aralık
    13 Aralık 1980'de Erdal Eren'in katli, Ankara Merkez Kapalı Ceza ve ...