Zeytinyağı İhracatçıları İle Tariş Uzlaşıyor
Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç Ormancıoğlu, bundan sonra Eylül ayında sezonla ilgili stratejilerin ve yaşanabilecek zorlukların önceden belirleneceğini kaydetti.
Ormancıoğlu, üyeler arası işbirliğinin sağlanacağını ve yurtdışı piyasalarında birbirleriyle rekabet edilmemesi için görüş birliğine varıldığını kaydetti.
Karşılıklı destek açıklaması
Daha önce Tariş ile fiyat anlaşmazlıkları yüzünden yaşanan sorunların da bu çerçevede ortadan kalkacağını kaydeden Ormancıoğlu, "birbirimizin bacağından çekmek yerine birbirimize destek vermeliyiz"şeklinde konuştu.
Tariş Genel Müdürü Ayhan Özer de, amaç itibariyle bir farklılıkları olmadığını ve bundan sonra da sorunların ortadan kalkması için karşılıklı özveride bulunulacağını söyledi. Özer, "Tam bir uyum var. Herkes burada tek sestir" dedi.(FA)