Yunanlı Kadınlar Korosu Çanakkalede
Agios Stefanos adlı kadınlar korosu, Onsekiz Mart Üniversitesinin düzenlediği bahar şenlikleri çerçevesinde Yunanistanın başkenti Atinadan Çanakkaleye geldi. Koronun 52 sanatçısı, nazarboncuklarıyla karşılandı.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin (ÇOMÜ) davetlisi olarak Yunanistan'ın başkenti Atina'dan Çanakkale'ye gelen "Agios Stefanos Kadınlar Korosu", Çanakkale'de dostlukla karşılandı.
Üniversitenin düzenlediği bahar şenlikleri çerçevesinde Çanakkale'ye gelen 52 kişilik kadınlar korosu için, Yalı Hanı'nda bir kokteyl verildi.
Çanakkale Seramiklerini Yaşatma Derneği yöneticileri, koro üyelerini karşılarken yakalarına da birer nazar boncuğu taktı. Dernek Başkanı Göksel Sevim, iki ülke arasındaki dostluk bağlarının bu tür etkinliklerle daha da arttığını belirterek, "Dostlarımızı burada nazar boncuklarıyla karşıladık. İkili ilişkilerimizin gelişmesi, dostlarımızın her zaman sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmeleri için bu nazar boncuklarını onların yakalarına taktık" dedi.
Daha sonra Çanakkale seramikleri sergisini gezen konuk grup, yarın Onsekiz Mart Üniversitesi'nde bir konser verecek. (BB)