Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 21 Şubat 2019 13:46
 ~ Son Güncelleme: 22 Şubat 2019 11:51
6 dk Okuma

Prof. Dr. SERPİL SANCAR YORUMLADI

“YÖK’ün Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Tutum Belgesini Kaldırması Anayasaya Aykırı”

Prof. Dr. Serpil Sancar, YÖK gibi bir kamu kurumunun bu belgeyi sitesinden kaldırmasının bu konudaki politikasından vazgeçtiği anlamına geldiğini söylüyor ve ekliyor: "Bu çok kabul edilebilir bir durum değil."
“YÖK’ün Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Tutum Belgesini Kaldırması Anayasaya Aykırı”
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
ilgili haberler
diğer yazıları
Sayfa Başına Git