Yeşil Koridor Oluşuyor
Bayburt Valiliğinin uyguladığı Yeşil Koridor Projesi ile Erzurum, Bayrut ve Trabzonu birbirine bağlayan hattın her iki tarafı da yeşillenecek. Proje kapsamında, 300 bin ağaç dikilecek.
Bayburt Valiliği'nin hazırladığı "Yeşil Koridor Projesi" kapsamında, Trabzon, Erzurum ile Bayburt illerini birbirine bağlayan hattın her iki tarafı da yeşillendirilecek.
2003 yılında tamamlanması planlanan proje kapsamında, toplam 2 milyon 800 bin metrekare alan ağaçlandırılacak. Proje kapsamında, dinlenme alanlarının yanı sıra park yerleri ve çeşmeler de düzenlenecek.
Projenin duyurulması için Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda yapılan toplantıda, Vali Vekili Ayhan Kıratlı yeşillendirme çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Kıratlı, proje çerçevesinde 200 bin normal ağaç, 100 bin de şekillendirilebilen dekoratif ağaç olmak üzere toplam 300 bin ağacın dikileceğini belirtti.(NK/BB)