Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 18 Eylül 2020 13:38
 ~ Son Güncelleme: 18 Eylül 2020 17:30
5 dk Okuma

"Yerel mahkemeler AYM kararlarını göz ardı ediyor"

Anayasa Mahkemesi’nin iki ayrı kararına rağmen sendika.org’a getirilen erişim engeli 5 yıldır sürüyor. bianet'e konuşan Yaman Akdeniz ve Ali Ergin Demirhan "AYM kararlarına sulh ceza hakimliklerinin uymaması süre gelen ihlali günden güne daha da ağırlaştırıyor" diyor.
"Yerel mahkemeler AYM kararlarını göz ardı ediyor"
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git