Yatağanda 10 Kişiden Biri Hasta
Muğla Valiliği'nin geçen yıl Ekim ayında başlattığı sağlık taraması kapsamında 24 köyde toplam 5 bin 836 kişi muayene edildi.
Muayene edilenlerden 990'ında çeşitli rahatsızlıkların tespit edildiği ve bu kişilerin hastaneye gitmelerinin uygun görüldüğü kaydedilerek, 990 kişiden 502'sine üst solunum yolları ve akciğer rahatsızlıkları teşhisinin konulduğu ifade edildi.
Muğla Valisi Hüseyin Aksoy, rahatsızlıkların Termik Santral'den kaynaklandığını söylemenin şu an için mümkün olmayacağını söyledi.
Aksoy, "Bu rahatsızlıkların nedeni, hastanelerdeki muayenelerden sonra belli olacak. Termik santralinin olmadığı yerde yapılan sağlık taramalarında da akciğer ve üst solunum yolları rahatsızlıkları tespit edilebiliyor. Kaldı ki Yatağan ve yöresi, kanser ve kanserden kaynaklanan ölümler açısından en düşük bölgelerden biri" dedi.(EÜ/YS)