Yardım Ettim Başıma Gelmedik Kalmadı
"Varlığı da darlığı da iyi bildiğini" söyleyen Aydın, kitap dağıtan okul müdürleri hakkında soruşturma açılması karşısında "hiçbir gücün kendisini mücadelesinde caydıramayacağını" belirterek, şu bilgileri verdi:
"Teşekkür beklerken..."
* Benim, Belediye Başkanlığı makamından daha önemli bir sıfatım var. Çünkü ben anneyim. Memur çocuğuyum, devlet memurluğundan emekliyim. Varlığı darlığı iyi bilirim. Burada sabahları çocuğunun cebine 100 bin lira koyamayan insanlarımızdan bahsediyorum.
* Çanakkale ilinin ilk kadın belediye başkanıyım. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Bu yükün en büyük ağırlığını şüphesiz insanlarımız taşıyor. Asgari ücretle çalışıp ev geçindirmeye çalışan bir çok insanımız var.
* Milli Eğitim Müdürlüğü'nden teşekkür beklerken bu harekete maruz kaldık.
Basında başarılarıyla değil, ahlaki özürlü olduğu konusundaki spekülasyonlarla gündeme gelen İlçe Milli Eğitim makamındaki kişiyi esefle kınıyor, taktiri kamuoyuna bırakıyorum.(NK)