Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 24 Kasım 2023 20:08
 ~ Son Güncelleme: 25 Kasım 2023 13:38
5 dk Okuma

"MEDYADA YAPAY ZEKA DEVRİMİ"

Yapay zekadan korkmak? İstifade etmek?

Galatasaray Üniversitesi'nin ev sahipliğinde IPI Türkiye'nin düzenlediği sempozyumda tartışmacılar, yapay zekanın veri toplama ve işlemede kazandırdığı büyük imkanlara karşın habercilikte özerklik ve yaratıcılık gerektiren bireysel katkının ve tarihsel hafızanın yerini alamayacağında birleştiler.
Görseli Büyüt
Yapay zekadan korkmak? İstifade etmek?
Sempozyum katılımcıları/bianet.org
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git