Yankesicilik ve Kapkaçta Azalma
İçel Emniyet Müdür Vekili Akın Küçükbarak, Mersinde yankesicilik, hırsızlık ve kapkaççılık gibi suçlarda yüzde 40lık bir azalma sağlandığını söyledi.
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 157. yılı etkinlikleri çerçevesinde ziyaretlerde bulunan İçel Emniyet Müdür Vekili Akın Küçükbarak, Mersin'de yankesicilik, hırsızlık ve kapkaççılık gibi suçlarda yüzde 40'lık bir azalma sağlandığını söyledi.
Mersin'in asayiş sorunlarıyla ilgili bilgi veren Küçükbarak, ilin en önemli üç sorununu hırsızlık, yankesicilik ve kapkaççılık olarak niteledi.
Küçükbarak, Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı 45 günlük çalışma sonucunda, bu suçlarda 45 gün öncesine göre yüzde 40'lık bir azalma sağlandığını söyledi.
Küçükbarak, seyyar satıcılarla ilgili kontrollerde, aranan, asker kaçağı ve haklarında tevkif müzekkeresi bulunan birçok kişiyi yakaladıklarını belirtti.
Küçükbarak, seyyar satıcıların vergi ve kira ödemediklerini hatırlatarak, vergisini ve kirasını ödeyen esnafla seyyar satıcıların bir tutulamayacağını söyledi.(BB)