Yangın Tatbikatında Tehlikeli Dalgınlık
Karaaslan İlköğretim Okulunda gerçekleştirilen tatbikatta, öğrencilere yangına müdahaleyi öğretmek için ateş yakıldı. Ateş, okulun yangın söndürme tüpleri ile söndürülecekti. Ancak tüpler boş çıktı, yangını itfaiye söndürdü.
Karaaslan İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen yangın tatbikatında, okulun yangın tüpü boş çıkınca, yakılan ateşe itfaiye ekipleri müdahale etti.
Karatay İlçe Sivil Savunma Müdürlüğü'nün, itfaiye, emniyet güçleri ve sağlık ekiplerinin katılımıyla düzenlediği tatbikatta, öğrenciler afet anında alınması gereken önlemler ve en kısa sürede tahliye işlemi konusunda bilgilendirildi.
Tatbikat amacıyla, okulda ateş yakıldı ve ateşi söndürmek için okula ait yangın tüpü kullanılmak istendi. Ancak tüp boş çıkınca, "yangına" itfaiye ekipleri müdahale etti. Ateş, kısa sürede söndürüldü. (BB)