Viranşehirde Çoban, Ressam ve Öğrenci
Üç yıl önce Viranşehir'in Küçük Mutlu köyünde öğretmenliğe başlayan Mehdi Alnıkızıl, öğrencileriyle birlikte hazırladığı 50 tabloyla köyde resim sergisi açmayı planlıyor.
Boş zamanlarında öğrencileri ile resim yapan Alnıkızıl, çocukların karakalem ile başladıkları resim çalışmalarını çok ilerlettiğini söylüyor.
"Öğrencilerimle birlikte yaptığımız tablolarla üç resim sergisi açtık" diyen Alnıkızıl "Köyde boş zamanlarımı ihtiyar heyeti, gençler, çocuklarla geçirerek onlara sanatı sevdirmeyi çalışıyorum" diyor.
Küçük Mutlu köyü, birleştirilmiş ilköğretim okulu 4. Sınıf öğrencisi İbrahim Düşme de, boş zamanlarında genellikle çobanlık yaptığını; fakat öğretmenlerinin böyle bir çalışma başlatmasıyla boş zamanlarını resim çizmeye ayırdığını söylüyor. (EÜ/BB)