Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 3 Mart 2011 14:10
 ~ Son Güncelleme: 30 Ekim 2013 23:58
2 dk Okuma

MİLİTARİZM

Vicdani Retçi Savda'ya Beş Ay Hapis Cezası

Lübnan'ın işgaline karşı çıkan İsrailli retçilere destek veren açıklaması nedeniyle hapse mahkum olan Savda'nın cezası Yargıtay'da kesinleşti. Bir grup sanatçı ve vicdani retçi Savda'ya destek verdi; "Öldürmeyi reddetmek suç değildir" dedi. "TCK 318 kaldırılmalı."
Vicdani Retçi Savda'ya Beş Ay Hapis Cezası
İstanbul Lepra Hastanesi “Lepra kontrol çalışmaları” yürüttü. 2006’da 25 yıl 7 ay süreyle fiili devlet hizmetimi tamamladı ve emekli oldu. Cüzzamla Savaş Derneği'nde Türk Tabipleri...

İstanbul Lepra Hastanesi “Lepra kontrol çalışmaları” yürüttü. 2006’da 25 yıl 7 ay süreyle fiili devlet hizmetimi tamamladı ve emekli oldu. Cüzzamla Savaş Derneği'nde Türk Tabipleri Birliği (TTB) ile İstanbul Tabip Odası (İTO), Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği’nde (HAYAD) çalıştı. "Hasta ve Hasta Yakını Hakları" adlı bir kitabı Çiviyazıları Yayınevi tarafından 2000’nde yayınlandı. Sütlaş kuruluşundan itibaren bianet’te başka sağlık olmak üzere birçok konuda köşe yazıları kaleme alıyor ve haberlere imza atıyor. 2003’te TTB “Köşe Yazıları” adıyla yazılarını kitaplaştırdı.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git