Vergiler Esnafı Zora Sokuyor
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Vurucu, Özel İylem Vergileri ve Eğitime Katkı Payının arttırılmasının esnafın durumunu daha da zorlaştırdığını söyledi. Vurucu, SSK ve Bağ-Kur pirimleri arasında da farklar olduğuna dikkat çekti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mustafa Vurucu "Özel İşlem Vergileri ile Eğitime Katkı Payları'nın artırılması esnafın ve vatandaşımızın belini iyice büktü. İyileştirme bekliyoruz. Köstek değil, destek olunmalı" dedi.
Vurucu, "sosyal güvenlik güvencesi altındaki vatandaşların bağlı oldukları kurumlara göre farklı farklı prim ödediklerini" hatırlatarak, bu konudaki dengesizliğin giderilmesini istedi.
"SSK Primleri ile Bağ-Kur primleri arasında farklar olduğunu" söyleyen Vurucu, "Bağ-Kur'da iyileştirme adı altında gerçekleştirilen ödeme kolaylığı getirilmesinin yanı sıra primlerde artırılıyor. Bunu anlamak mümkün değil" dedi.
Vurucu, "konu hakkında esnafa bilgi vermek için 26 Temmuz'da Ticaret ve Sanayi Odası'nda toplantı düzenleyeceklerini" söyledi. (NK)