Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 27 Temmuz 2020 10:27
 ~ Son Güncelleme: 27 Temmuz 2020 12:36
6 dk Okuma

KAVALA BİANET'İN SORULARINI YANITLADI

"Tutukluluğum fantastik bir kurgu"

1000 gündür tutuklu olan Osman Kavala bianet'in sorularını cevapladı: "Cumhurbaşkanının cezaevinde tutulmamı uygun görmesinin nedeni, benim Gezi olaylarının perde arkası kahramanı olduğuma dair kanaate sahip olması. Cezaevinde bulunmam, Gezi anlatısının sürdürülebilmesi için gerekli görülüyor"
"Tutukluluğum fantastik bir kurgu"
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git