Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 15 Mayıs 2024 08:00
 ~ Son Güncelleme: 15 Mayıs 2024 10:47
7 dk Okuma

15 MAYIS VİCDANİ RETÇİLER GÜNÜ

Türkiye'nin Vicdani Ret sınavı: Yasa dışı, yalnız ve zorlu

Türkiye, Avrupa Konseyi’nin tavsiyelerine rağmen vicdani ret hakkını yasal olarak tanımış bir ülke değil. Türkiye’deki vicdani retçiler, Milli Savunma Bakanlığı’nın gönderdiği “işten çıkarın” yazısı ile ekonomik şiddetle karşı karşıya. Peki başka ne gibi sorunlar yaşıyorlar? Çözüm yolları nereden geçiyor?
Görseli Büyüt
Türkiye'nin Vicdani Ret sınavı: Yasa dışı, yalnız ve zorlu
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
ilgili haberler
diğer yazıları
Sayfa Başına Git