Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 21 October 2009 09:08
 ~ Modified On: 30 October 2013 00:15
4 min Read

RSF PRESS FREEDOM INDEX 2009

Turkey Worsened Press Freedom Record

Turkey fell back 20 places in this year's RSF Worldwide Press Freedom Index. The country shares rank 122 together with the Philippines. The front-runners for press freedom are Denmark, Finland and Ireland. Turkmenistan, North Korea and Eritrea bring up the rear of the index.
Turkey Worsened Press Freedom Record
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related external links
related news
Back to Top