Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 10 January 2022 15:58
 ~ Modified On: 10 January 2022 21:12
5 min Read

JANUARY 10 WORKING JOURNALISTS DAY

‘Turkey is a prison for journalists’

Tigris Euphrates Journalists Association Co-Chair Altan says that 2021 was a tough year for journalists working in Turkey’s Kurdish-majority provinces while journalists Gök and Ren talk about the hardships and violations of rights they face in the region.
‘Turkey is a prison for journalists’
Freelance gazeteci olarak çalışmakta, Podcast Kurdi'ye podcastler hazırlıyor. Gaziantep Üniversitesi Radyo Televizyon ve Programcılığı mezunu. Gazeteciliğe Diyarbakır’ın yerel bir televizyonu olan Gün TV’de muhabirlik ile başladı. Ardından...

Freelance gazeteci olarak çalışmakta, Podcast Kurdi'ye podcastler hazırlıyor. Gaziantep Üniversitesi Radyo Televizyon ve Programcılığı mezunu. Gazeteciliğe Diyarbakır’ın yerel bir televizyonu olan Gün TV’de muhabirlik ile başladı. Ardından Azadi TV'de Kürtçe haber sunuculuğu ve haber editörlüğü görevlerini yürüttü. 1HaberVar adlı sitede haber ve program editörlüğü yaptı. Ortadoğu News adlı internet sitesine video haberler hazırladı. Kuzey Irak Kürdistan Bölgesi'nde yayın yapan NRT televizyonunun Diyarbakır muhabirliğini yaptı. Atölye BİA 2 Eylül 2018 "Kürtçe Çeviri ve Haber Atölyesi" katılımcısı.

show more
related news
Back to Top