Türk Övün, Çalış, Dişini Fırçala !
Kampanyada, üç yıl sonunda, yaklaşık 360 bin hasta ücretsiz muayene olanağından yararlandı, 110 bin çocuğa da fissur örtücü uygulandı.
Kampanya süresince, yaklaşık 3 bin gönüllü diş hekimi, günün belirli saatlerini kendilerini arayarak randevu alan hastalara ayırdı. Kampanya hakkında bilgi edinmek ya da kendilerine en yakın diş hekiminin adres ve telefon numaralarına ulaşmak isteyenler, ücretsiz danışma hattından bilgi aldılar.
"Toplum olarak dişlerimize bakmıyoruz"
Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkan Yardımcısı Tatyos Bebek, "Kampanya toplumun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesine katkıda bulunmayı, koruyucu diş hekimliği anlayışını yerleştirmeyi ve muayenehaneye gitme alışkanlığı kazandırmayı amaçlıyor" dedi.
"Diş fırçalama alışkanlıkları ve diş hekimine kontrol için gitme aralıkları dikkate alındığında, Türk toplumunun dişlerine bakmadığını" belirten Bebek, kampanyanın bu nedenle büyük önem taşıdığını söyledi. (BB/NK)