Turizmden Payımıza Düşeni Almalıyız
Buca Belediye Başkanı Şeboy, yurtdışından gelen turistlerin Kadifekaleyi gezdikten sonra Kuşadasına gitmeleri nedeniyle ilçe için günü birlik turistik turların düzenleneceğini söyledi. Proje uygulanırsa esnaf da kazanç sağlayacak.
Buca Belediyesi Başkanı Cemil Şeboy, "ilçenin turizm potansiyelini açığa çıkarmak için çalışmalar yapılacağını" söyledi.
Belediye Başkanı Şeboy, Yedigöller, Mevlana Heykeli, Safaripark ve Nostalji Sokakları projelerinin tamamlanmasının ardından, ilçeye günübirlik turlar düzenleneceğini" belirtti.
"Rehberler Odası'nın da projelerini incelediğini"söyleyen Şeboy, "ilçenin tarihi zenginliklerini esnafa da kazanç sağlayacağını" belirtti.
Şeboy, "yurtdışından gelen turistlerin İzmir'e geldiklerinde sadece Kadifekale'yi gezdiğini,"Kadifekale'den sonra Kuşadası'na geçmeleri nedeniyle biz de günü birlik turların uygun olacağını düşündüklerini" vurguladı.(NK)