Lê bigere Destpêk
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menuyê Nîşan BideMenuyê Veşêre
Dîroka Weşanê: 17 Tîrmeh 2018 15:37
 ~ Nûkirina Dawî: 19 Îlon 2018 12:42
7 xulek Xwendin

52 MÊR 52 HEFTE / 28 TAN MORGUL

Tu li çi dinêrî wilan!

Formuleke wiha ye ku weke cinsek ji bo xwe bi xwe rizgar bike û tune bike hatiye çêkirin, weke jehrîbûna ji xwarinê ye. Mêrbûn û tundkariya zaroka wê ya herî “safî". Ji bo dermankirinê dem pêwîste!
Tu li çi dinêrî wilan!
Gazeteci-yazar-gezgin. 1973 İstanbul doğumlu. Çeşitli kitap, dergi, internet ortamı ve gazetelerde toplumsal ve kentsel hareketler, serbest dolaşım hakkı, futbol kültürü, çevre, seyahat ve yemek kültürü...

Gazeteci-yazar-gezgin. 1973 İstanbul doğumlu. Çeşitli kitap, dergi, internet ortamı ve gazetelerde toplumsal ve kentsel hareketler, serbest dolaşım hakkı, futbol kültürü, çevre, seyahat ve yemek kültürü gibi konularda yazıları, söyleşileri ve araştırmaları yayımlandı. İstanbul Dergisi’nin son iki buçuk yılında yayın yönetmenliğini yaptı. Binnaz Toprak koordinatörlüğünde Nedim Şener ve İrfan Bozan ile beraber “Türkiye’de Farklı Olmak: Din ve Muhafazakarlık Ekseninde Ötekileştirilenler” isimli araştırmanın içinde yer aldı.

Radikal gazetesinde iki buçuk yıl balık kültürü üzerine yazıları yayımlandı. Rakı Ansiklopedisi ve Açık Radyo Ansiklopedisi’ne maddeler hazırladı. Ulus Atayurt’la birlikte “İstanbul Meyhaneleri ve Balık Lokantaları” kitabının yazdı. 2014 Gourmand ödüllü “Rakı and Fish: A Mediterranean Seafood Odyssey” kitabının yazarı. “İstanbul Meyhaneleri: Vuslatın Başka Alem” belgeselinin senaryo yazarlığını ve yapımcılığın üstlendi. İthaki Yayınları ‘Futbol Kültürü Kitapları’ dizisi yayın koordinatörü. Londra'da yaşıyor.

Domahiyê nîşan bide
Biçe serûpelê