Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 6 Eylül 2023 16:20
 ~ Son Güncelleme: 7 Eylül 2023 09:33
3 dk Okuma

Tecavüzden yargılanan sanık, duruşma haberine hakaret davası açtı

Eda Nur Kaplan’a tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan ve beraat eden Mehmet Ardıçoğlu, Gazete Karınca'da çıkan dava haberinden şikayetçi oldu. Emniyet'te verdiği ifade sonrası bianet'e konuşan gazeteci Pelin Özkaptan "Gazeteciler olarak birincil görevimiz failleri korumak değil tecavüz edilenin hakkını aramak" dedi.
Tecavüzden yargılanan sanık, duruşma haberine hakaret davası açtı
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
Sayfa Başına Git