Tarım Arazileri Elden Gidiyor
Verimli İnegöl ovasında bir çok tarım alanının elden çıkmasından sonra Ortaköy yolu çevresindeki arazilerin de "adeta katledildiği"ni söyleyen Özbil, İnegöl Belediye Başkanı Hikmet Şahin'den; birinci sınıf tarım arazilerini imara açmamasını, bu arazileri korumasını istedi.
İlçe yetkililerinin çözüm için gerekli önlemi almaması durumunda konuyu Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na ileteceğini ifade eden Özbil, şu talepleri ileri sürdü:
* İnegöl'ün ve çocuklarımızın geleceği olan verimli birinci sınıf tarım arazilerinin yok olmasını engellemek için tüm yolları deneyeceğiz.
* Mevcut imar planının yeniden gözden geçirilmesini, bu arazilerin yok edilmemesini, betonlaştırılmamasını istiyoruz.
* Kendisine , çevresine, gelecek nesillere birazcık saygısı olan herkesi, bu verimli toprakların korunması için göreve çağırıyoruz." (EK)