Lê bigere Destpêk
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menuyê Nîşan BideMenuyê Veşêre
Dîroka Weşanê: 24 Çile 2018 15:06
 ~ Nûkirina Dawî: 8 Tebax 2018 12:49
8 xulek Xwendin

52 HEFTE 52 MÊR / #03 TUĞRÛL ERYILMAZ

Sûr-Karşiyaka-Cebecî-Babialî

Min di nava van salan de tenê hejmareke gelekî hindik hempîşeyê xwe yên jin dîtine ku di nava mekanîzmaya biryardayinê de cî digirtin. Ji vê zexmtir tundkarî heye gelo? Ez bang li hemû mêran bikim, beşdarî vê kampanyeya “lêpirsînê” bibin.
Sûr-Karşiyaka-Cebecî-Babialî
Gazeteci. IPS İletişim Vakfı kurucusu ve yönetim kurulu üyesi. Haftalık, Nokta, Yeni Gündem ve Sokak ve Milliyet Sanat dergileri ve Radikal 2'de yayın yönetmeni olarak...

Gazeteci. IPS İletişim Vakfı kurucusu ve yönetim kurulu üyesi. Haftalık, Nokta, Yeni Gündem ve Sokak ve Milliyet Sanat dergileri ve Radikal 2'de yayın yönetmeni olarak çalıştı. Tempo, Yeni Asır ve Cumhuriyet de çalıştığı yayınlar arasındaydı. Ankara, Bahçeşehir, Bilgi, İzmir Ekonomi ve Kadir Has ünivesiteleri iletişim fakültelerinde gazetecilik dersleri verdi. Lisans ve yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tamamladıktan sonra ilk gazetecilik derslerini Ankara Basın Yayın'da verdi. Bir süre İngiltere'de bulundu. Gazeteciliğe TRT Haber Merkezi'nde başladı. Bir süre Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nda iletişim dersleri verdi. 1980 askeri darbesi sonrası istifa etti ve İstanbul'a taşındı. Çeşitli televizyon kanallarında sinema programlarında yer aldı. Sinema ve dizilerde danışmanlık yapıyor. Rolling Stones ve Marianne Faithfull hayranı. İzmirli. 

Domahiyê nîşan bide
Biçe serûpelê