Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 1 March 2021 14:47
 ~ Modified On: 5 March 2021 00:16
4 min Read

Study: Younger Zazas in Dersim reluctant to learn Zaza language, increasingly identify as 'Turks'

"The oldest generation is monolingual and this language is the Zaza language. The middle-aged generation, who learned the second language mainly at school, are bilingual. The younger generation are again monolingual but this language is Turkish," says Dr. Güntaş-Aldatmaz.
Study: Younger Zazas in Dersim reluctant to learn Zaza language, increasingly identify as 'Turks'
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

show more
related news
Back to Top