SSKlıyız Ama, Burada SSK Yok
İlçede işlemlerini gerçekleştirebilecekleri bir irtibat bürosu bulunmadığı için 165 kilometre uzaklıktaki il merkezine gitmek zorunda kaldıklarını anlatan SSK'lı vatandaşlar, Elbistan'da bir SSK bürosu açılmasını istiyor.
SSK'lı vatandaşlar adına açıklama yapan emekliler Abbas Gözüaçık ve Mehmet Bayezit, "Elbistan'a imza yetkisi bulunan bir memur atanmasının, işlemlerini ilçeden yürütebilmeleri için yeterli olacağını" savunuyor.
"Basit bir sağlık karnesi alabilmek için 165 kilometrelik yolu gidip gelmek zorunda kalıyoruz. Çoğu zaman işlemlerimizi aynı gün tamamlayamadığımız için kalacak yer sorunu yaşıyoruz" diyen Gözüaçık ve Bayezit, "Elbistan'a açılacak bir büro ile çevre ilçelerdeki SSK'lıların da sıkıntıdan kurtulacağını" belirtiyor.
Gözüaçık ve Bayezit, "Yaşlı ve hasta kişilerin SSK işlemleri için yüzlerce kilometre yol gitmesinin bir anlamı yok. Yaşadığımız güçlüklerin sona ermesi için yetkililerden yardım istiyoruz" diyorlar. (BB)