Sorun Çözülünceye Kadar Fabrikamızdayız
Haydarpaşa ve Zeytinburnu et kombinalarında çalışan 120 işçi kombinaların kapatılma kararını protesto etmek için AKP il yöneticileriyle görüştü. Öz-Gıda-İş 1 Nolu Şube Başkanı Söylemez, işten çıkarılanların başka yerle kaydırılmasını istedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanan Et ve Balık Kurumu (EBK) çalışanları, Haydarpaşa ve Zeytinburnu kombinalarının kapatılmamasını istedi.
EBK'nın Haydarpaşa ve Zeytinburnu kombinalarında çalışan toplam 120 işçiden bir kısmı, ellerindeki Türk Bayrakları ile AKP İl Başkanlığı önüne gelerek, işyerlerinin kapatılmamasını içeren pankart ve dövizler açtı.
Öz Tütün, Müskirat, Gıda Sanayii ve Yardımcı İşçileri Sendikası (Öz Gıda-İş) İstanbul 1 No'lu Şube Başkanı Mustafa Söylemez, "AKP yöneticilerine kombinaların kapatılmamasını, işten çıkarılanların başka iş yerlerine kaydırılması talebini ilettiklerini" söyledi. halinde çocuklarıyla
Söylemez, "sorun çözülmezse fabrikalardan çıkmayacaklarını" da sözlerine ekledi. (NK/BB)