İstanbul- Mehmet Özçelik (18) öğrenci: Satanizm, şeytana uyma ve kedi yemektir. Gençler Allah'a inanmayınca sapık düşüncelere kapılıyor. Nedeni, ailelerinden manevi destek bulamamaları.
İstanbul- Nuran Yalçıntuna (50) ev kadını: Televizyondan gördüğüm, satanistlerin kedi ezip çiğ çiğ yedikleri. Oğlum da siyah giyip farklı müzik dinliyor ama bunlara inanmıyor, çünkü, bilinçli yetiştirdik.
İstanbul- Yaşar Çavuşoğlu (25) büfeci: Satanizm, Allah'ın kitabını unutanlara bir cezadır. O nedenle faydalı buluyorum. Hıristiyanlık da dahil iyi bir din eğitimi verilse satanizm ortadan kalkar.
İstanbul- Kenan Pandır (42) güvenlik görevlisi: Satanizmi gazetelerden öğrendim. İnsanlar ya Allah'ın ya da şeytanın emirlerine uyacaklar. Ancak her dinsiz de şeytana tapmaz.
İstanbul- Alper Şekerci (24) serbest: Kedi kesmeyi gerektiren bir inanç tamamen aptallıktır. Kişilikleri zayıf olan gençler bu aptallığı yapıyorlar.
İstanbul- Mücahit Uludağ (57) esnaf: Şeytana tapmak diye bildiğim satanizm, cahillikten, genel kültür eksikliğinden kaynaklanıyor. Gençlere iyi bir eğitim verilse satanist olmazlar.
İstanbul- Hatice Aksu (21) öğrenci: Bir tanıdığım, psikolojik sorunlar yaşadığı için satanist olmuştu. İnsanların dünyaya bilimsel bir bakışı olsa dünyadan kopuk fikirlere bağlanmazlar.
İstanbul- Didem Şahin (21) öğrenci: Ergenlikteki kimlik bulma sürecinde, genellikle sorunlu ailelerin çocukları, satanizm gibi fikirlere kapılıyor. Aile, çocuğu sosyal aktivitelere yönlendirmeli.
İstanbul- Emine Topgül (24) muhasebeci: Satanistler mutlaka cezalandırılmalı. Ailelerinden dini eğitim almayanlar böyle saçmalıklar yapıyor. Çocuğum satanist olsa evlatlıktan reddederim.
Siirt- Abdurrahim Başkan (37) İmam: Satanizm, şeytana tapılan batıl bir inanç. Gazetelerde yazdığı gibi gençler suç işlemişse ceza verilmeli. Sorun manevi eğitimle çözülür.
Siirt- Ali Bozan (45) temizlik işçisi: Satanizmin ne olduğunu bilmiyorum ama, herhalde, zararlı ve tehlikeli bir şey. Böyle bir şey yapanlar cezalandırılmalı.
Siirt- Nuri Baykara (43) okul müdürü: Satanist gençler sorunlarından dolayı yanlış yol seçiyor. Basın bu kadar üzerine gittiğine göre bir suç işlediler. Ceza almaları gerekir.
Siirt- Ali Rıza Özdemir (24) öğretmen: Şeytana tapma olarak yansıtılan Satanizme inanma, tek bir etkenle açıklanamaz, temeli içsel boşluk. Bu inançta olanlar özel ıslah evlerine gönderilmeli.
Siirt- Ferit Yüksek (31) tiyatrocu: Satanizm, gençlerin fark edilme ihtiyaçları ve kişilik arayışları sonucu oluşturdukları bir inanç. Gençlere değil topluma ceza verilmeli.