Sokak Çocuklarını Eğitmek İçin Proje Aranıyor
Proje aranıyor
Yerel Gündem 21 Mersin Kent Konseyi'nine düzenlediği toplantıda sokak çocuklarının eğitimi için projeler tartışıldı.
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen toplantıda Konsey'in Genel Sekreteri Serdal Kuyucuoğlu, Mersin Üniversitesi (ME.Ü) Tıp Fakültesi'nden Yrd. Doç. Dr Resul Buğdaycı, ME.Ü Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Mehmet Güngör ve Avukat Münire Yurttal konuşma yaptı.
Babalar işsiz
Buğdaycı, "sokakta yaşayan çocukların yüzde 90'nın babasının işsiz ya da geçici işçi olduğunu, ve çoğunun Güneydoğu Anadolu'dan geldiğini" söyledi.
Mehmet Güngör ise yaptığı konuşmada, "devletin Gayrı Safi Milli Hasıla'dan (GSMH) sokakta yaşayan çocuklara daha fazla pay ayırması gerektiğini" belirtti. (NK)