Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 29 Eylül 2010 14:36
 ~ Son Güncelleme: 31 Ekim 2013 00:06
5 dk Okuma

SERPİL ODABAŞI İLE RÖPORTAJ

"Sevdiğim Bir İşi Yapmak Beni Daha 'İnsan' Kılıyor"

"Yokluğum Varlığına" sergisi Karşı Sanat Galerisi'nde sergilenen Serpil Odabaşı, "Bir yığın istemediğim şeyi yaşarken zamanı ve koşulları zorlayıp sevdiğim bir işi yapmak beni daha 'insan' kılıyor. Bunu yaparken de sözümü söylemek ikinci kez iyi gelen bir durum" diyor.
"Sevdiğim Bir İşi Yapmak Beni Daha 'İnsan' Kılıyor"
İstanbul Lepra Hastanesi “Lepra kontrol çalışmaları” yürüttü. 2006’da 25 yıl 7 ay süreyle fiili devlet hizmetimi tamamladı ve emekli oldu. Cüzzamla Savaş Derneği'nde Türk Tabipleri...

İstanbul Lepra Hastanesi “Lepra kontrol çalışmaları” yürüttü. 2006’da 25 yıl 7 ay süreyle fiili devlet hizmetimi tamamladı ve emekli oldu. Cüzzamla Savaş Derneği'nde Türk Tabipleri Birliği (TTB) ile İstanbul Tabip Odası (İTO), Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği’nde (HAYAD) çalıştı. "Hasta ve Hasta Yakını Hakları" adlı bir kitabı Çiviyazıları Yayınevi tarafından 2000’nde yayınlandı. Sütlaş kuruluşundan itibaren bianet’te başka sağlık olmak üzere birçok konuda köşe yazıları kaleme alıyor ve haberlere imza atıyor. 2003’te TTB “Köşe Yazıları” adıyla yazılarını kitaplaştırdı.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git