Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 18 Ocak 2023 00:00
 ~ Son Güncelleme: 18 Ocak 2023 02:06
5 dk Okuma

YENİ ANAYASA DÜZENLEMESİ

Şeren: Anayasa değişikliği LGBTİ+ nefretini kurumsallaştırır

ÜniKuir Derneği Siyasal Katılım ve Savunuculuk Programı Koordinatörü Mahmut Şeren, “İktidar muhalefeti LGBTİ+ hakları konusunda sıkıştırabileceğini görmenin verdiği güçle yasal düzeyde başka düzenlemelerin de yapılacağını göreceğiz” diyor.
Şeren: Anayasa değişikliği LGBTİ+ nefretini kurumsallaştırır
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
ilgili haberler
diğer yazıları
Sayfa Başına Git