Seneye Köyümüzde Buluşmak Üzere...
Dali Belediyesi'nin katkısıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen piknikte buluşan Türk ve Rum kökenli Kıbrıslılar, hem hasret giderdi hem de kaybettikleri yakınlarını andı.
300 kişi birlikte yemek yedi, içki içti, şarkılar söyledi, oyunlar oynadı. İki Toplumlu Kıbrıs Halk Dansları Grubu'nun dansları da coşkuyla karşılandı.
Pikniğe katılan Dali ve yöre halkı hep aynı dileği tekrarladı: " Önümüzdeki günler Kıbrıs'a çözüm getirsin!"
Yapılan konuşmaların tümünde de barış günlerinin yakın olduğu umudu vardı. Konuşmacılar ortak dileklerini seslendirdiler: "Bu piknik, yöre halkının evlerinden, Dali'den uzaktaki son buluşması olsun. Bundan sonraki buluşmalar, Dali'de ya da Kıbrıs'ın bir başka bölgesinde, özgürce ve sınırların olmadığı ortamlarda yaşansın..."
Pikniğe katılanlar da, Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs Türk ve Rum liderlerine çağrıda bulunarak, halkın yıllardır bitmeyen bir araya gelme özlemlerine saygı duyup, Kıbrıs sorunun çözümü için olumlu adımlar atmalarını talep ettiler. (BB)