Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 6 January 2020 12:03
 ~ Modified On: 6 January 2020 12:15
4 min Read

Selahattin Demirtaş’s Book ‘Devran’ Taken to Stage by Artist Jülide Kural

Adapting imprisoned former HDP Co-Chair’s book for the stage, artist Jülide Kural says, “I think, in a period like this, we need to be side by side, singing songs” and adds, “We will keep on resisting inside and outside for democracy.”
Selahattin Demirtaş’s Book ‘Devran’ Taken to Stage by Artist Jülide Kural
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

show more
related news
Back to Top