Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 14 Ekim 2022 11:39
 ~ Son Güncelleme: 15 Ekim 2022 00:08
4 dk Okuma

Sansür yasasından başlıklar: WhatsApp kullanıcıların tüm bilgilerini devlete verecek

İnternet haber siteleri ve bu sitelerde çalışan gazeteciler artık Basın Kanunu'na tabi. Ancak bunun yanın da dezenformasyon yapmak suç. Endişe, korku veya panik yaratmak, ülkenin güvenliğini, genel sağlığını ve kamu barışını bozmak 1 ile 3 yıl hapis cezası getiriyor.
Sansür yasasından başlıklar: WhatsApp kullanıcıların tüm bilgilerini devlete verecek
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git