Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 29 Eylül 2022 15:51
 ~ Son Güncelleme: 3 Ekim 2022 14:15
6 dk Okuma

Sansür yasası yeniden Meclis’e geliyor

Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş'tan dinliyoruz: Dezenformasyon sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın sorunu. Ancak bu dezenformasyonu engelleyecek bir yasa değil, bir kontrol ve sansür yasası. Ağırlıkla muğlak ifadeler ile gazetecilik suç olarak gösterilebilecek.
Sansür yasası yeniden Meclis’e geliyor
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git