Samandağ Kaliteli Elektrik Hizmeti İstiyor
"Kesintiler ölüme neden olabiliyor"
Eyleme katılımcılarından, Samandağ Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Başkan Yusuf Kavvasoğlu, "Yıllardır ilçemize verilen elektriğin kalitesizliği yüzünden ciddi sorunlar yaşıyoruz. Elektriğin önceden haber verilmeden sıkça kesilmesi, ilçemizde ölümle sonuçlanan olayların yaşanmasına, ev yangınlarına ve yaralanmalara neden oldu" dedi.
Kavvasoğlu, kimi zaman çok yüksek, kimi zaman çok düşük voltajlı elektrik verilmesinden dolayı beyaz eşyaların bozulduğunu, milyarlarca liralarının tamir parası veya yeni elektronik eşya alımı için harcandığını ifade etti.
"Elektriğin sıkça kesilip ne zaman verileceği anlaşılamadığı için esnaf iş göremez hale geldi. Neredeyse her ev ve işyerinde jeneratör var. Tüm bunların ortak tek nedeni, Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (TEDAŞ) verdiği kötü hizmet."
Yeterli, kaliteli, sürekli elektrik
TEDAŞ ile imzalanan sözleşmeye göre ödenilen faturaların karşılığı olarak şirketin müşterilerine yeterli, kaliteli, sürekli elektrik enerjisi sunmayı taahhüt ettiğine dikkat çeken Kavvasoğlu "TEDAŞ yükümlülüklerini yerine getirmek zorundadır" dedi.
50 yıllık şebeke neden yenilenmediğini anlamadıklarını söyleyen Kavvasoğlu "Uğradığımız maddi zarar ilçemize 10 trafo ve 10 yeni hat döşettirecek miktarda" dedi.
Samandağ'ın cadde, sokak lambaları yanmıyor. Samandağlılar karanlığa mecbur edilmekten de şikayetçi. (EZÖ)