Sağlık Emekçileri Toplumun Ebesidir
14 Mart Tıp Haftası nedeniyle yapılan konferansta konuşan Dr Şefik Aras, sağlık emekçilerinin hak mücadelesi yaptıklarını ve bunun için de örgütlenmeleri gerektiğini belirtti.
14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri çerçevesinde Hatay Tabip Odası tarafından bir konferans gerçekleştirildi.
"Özlük Hakları Mücadelesinde Sendikalaşmanın Yeri" konulu konferansa Dr. Ahmet Aras ve Dr. Şefik Zan Antakya ve Hatay Tabip Odası Başkanı Mehmet Ali Edipoğlu katıldı.
"Hak için mücadele ediyoruz"
Konferansta bir konuşma yapan Dr.Şefik Aras, "sendikalar emekçilerin yaşam koşullarını iyileştirme mücadelesi verdikleri yerlerdir, güçlerimizi birleştirmemiz gerekir" dedi.
Aras, "hekimler, hemşireler, sağlık memurları, sağlık teknisyenleri, hizmetlileri özlük haklarına sahip çıkması gerektiğini" vurguladı.
"Yaşamak ve yaşatmak isteyen sağlık emekçilerini toplumun ebesine" benzeten Aras, "hak mücadelesi için yola çıktıklarını" ifade etti.(NK)