Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 7 Şubat 2024 14:41
 ~ Son Güncelleme: 8 Şubat 2024 12:48
2 dk Okuma

"Rojin’i orada gördüm, habercilik yapıyordu"

Gazeteci Rojin Akın’ın yargılandığı davada tanık olarak dinlenilen gazeteci Hayri Demir, “O dönem başka başka gazeteciler de oradaydı. Hatta Cüneyt Özdemir de oradaydı. O ve başka gazeteciler orada yaptıkları haberlerden dolayı ödül aldılar. Aynı haberlerden biz yargılanıyoruz” dedi.
Görseli Büyüt
"Rojin’i orada gördüm, habercilik yapıyordu"
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
Sayfa Başına Git