Rizeli İşadamları Ortak Gemi Alıyor
Ticaret ve Sanayi Odası salonunda yapılan toplantıdan çıkan Roro gemisi alma kararını bütün işadamları onayladı. Daha önceki yıllarda kiralama yöntemiyle mal taşımacılığının yapılmasının gereksiz olduğunu belirten ihracatçılar ve taşımacılar, bu sayede kente bir de gemi kazandırılacağını belirtti.
İhracat kolaylaşacak
Rize'ye ait olacak olan Roro gemisiyle ihracatın kolaylaşacağını belirten RTSO Başkanı Ayhan Hacı Fazlıoğlu, "İlimizde Rize İpek Yolu Deniz Ticareti Şirketi'ni kurup, Rusya'ya deniz yoluyla daha kısa sürede mal göndereceğiz. Rusya çok önemli bir pazar teşkil ediyor. Kara yoluyla yapılan ihracat zor şartlarda ve uzun zamanda gerçekleştirilebiliyordu. Böylece Rusya pazarındaki payımız önemli ölçüde artmış olacaktır" diye konuştu. (FA/BB)