Psikiyatri Polikliniğimiz Yetersiz Kalıyor
CBÜ Psikiyatri Bölümünden Uzman Dr. Taşkın, son zamanlarda Psikiylatri Polikliniğine başvurularda artış görüldüğünü, kapasitelerinin yetersiz kaldığını söyledi.
Celal Bayar Üniversite (CBÜ) Hastanesi Psikiyatri Bölümü'nden Uzman Dr Oryal Taşkın, "Manisa'da psikolojik sorunlar yüzünden başvuruların arttığını" söyledi.
Psikiyatri bölümüne yapılan başvurularda kadınların ağırlıkta olduğunu, bunun nedeni de, toplumumuzda kadınların rolü ve yükünün oldukça ağır olmasından kaynaklandığını" söyledi.
"SSK'ya da yoğun başvurunun olduğunu" belirten Oryal, "SSK'da yeterli yatak servisinin olmadığını, 13 yataklı CBÜ Psikiyatri Bölümü'nde boş yatak bulmanın zor olduğunu" söyledi.
"Psikiyatriye başvuru sebeplerinin kişiden kişiye değiştiğini" söyleyen Taşkın, servisimize gelen hastalara 10 gün ile 3 ay arasında süren tedaviler uyguluyoruz" dedi.(NK)