Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 10 Nisan 2023 14:24
 ~ Son Güncelleme: 10 Nisan 2023 14:42
4 dk Okuma

KADININ SİYASETE KATILIMI

Prof. Dr. Sancar: Millet İttifak’ı kendi eşitlik kotasına uymadı

Siyasi partiler, aday listelerini açıkladı. Kadın milletvekili sayısı birçok partide beklenilenin çok daha altında kaldı. Prof. Serpil Sancar, “Siyasette kadın temsili konusunda geriye düşüş var” diyor ve ekliyor: “Çözüm kadın hareketinin ortak ve kararlı mücadele etmesi.”
Prof. Dr. Sancar: Millet İttifak’ı kendi eşitlik kotasına uymadı
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git