Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 5 Ocak 2023 15:30
 ~ Son Güncelleme: 6 Ocak 2023 03:36
2 dk Okuma

Prof. Dr. Osman Can: AYM kararı sadece tedbir, yeniden değerlendirilecek

Eski Anayasa Mahkemesi Raportörü Prof. Dr. Osman Can, HDP’nin hazine yardımına tedbir konulmasıyla ilgili "Usul olarak hukuka aykırı bir taraf görmüyorum. Davanın kapsamı içerisinde olan bir şey. AYM’nin ölçülülüğe dikkat ederek bunu yaptığı izlenimini edindim" dedi.
Prof. Dr. Osman Can: AYM kararı sadece tedbir, yeniden değerlendirilecek
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
bu haberin uzantıları
ilgili haberler
diğer yazıları
Sayfa Başına Git