Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 5 March 2010 09:39
 ~ Modified On: 30 October 2013 23:58
3 min Read

FREEDOM OF SPEECH

Prison Sentence for Posting Reader Comment?

Barış Yarkadaş, publication director of the Gerçek Gündem internet site, stands trial for a reader comment which allegedly insulted President Gül. Yarkadaş said that the site does not post comments concerning the president any more. RSF is following the case up.
Prison Sentence for Posting Reader Comment?
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top