Polis Çocukları Garajda Topluyor
Emniyet Müdürü Halil Tataş'ın talimatıyla İzmir Otobüs Terminali'nde görevlendirilen sivil ekibe, diğer kentlerden gelen ve yanında ailesi bulunmayan çocukları tek tek tespit etmesi görevi verildi.
Çocuk Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekip, belirledikleri çocukları gözlem altına almaya başladı.
Çocukların geldiği kentle iletişim kuran polisler, çocukları "varsa ailesine", yurtta kalıyorsa bulunduğu yurda teslim etmeye başladı.
Dört gündür yolcu indirme peronlarında belirli saat dilimleri arasında görev yapan ekipler, şimdiye kadar beş çocuğu başka ilde bulunan ailesine teslim etti.
Teslim edilemeyen bir çocuk ise, Çocuk Şube Müdürlüğü'nde misafir ediliyor. Dün ise, Batman'daki ailesinden kaçarak, İzmir'e gelen 17 yaşındaki bir çocuk gözlem altına alındı ve Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesine götürüldü.
Emniyet Müdürü Halil Tataş, sistemin, bundan önce sadece, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde uygulandığını söyledi.(EÜ)