Petrol-İş Barışa Rockda
Petrol-İş, Coca-Colanın düzenlediği Rockn Coke festivaline karşı sivil toplum örgütleri ve gönüllülerin düzenlediği Barışarock Festivaline katılacak. Sendika Başkanı Öztaşkın, festivalde konuşma yapacak, festival alanında sendika standı kurulacak.
Petrol Kimya ve Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş), Barışarock Festivali ne katılacak. Petrol-İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, 6-7 Eylülde Sarıyerdeki Baharsuyu piknik alanında yapılacak festivalde konuşmacı olarak yer alacak.
Ayrıca, festival alanında Petrol-İşin etkinliklerinin ve özelleştirmelerin durdurulması mücadelesine ilişkin görsel ve yazılı dökümanların sergilendiği bir stand da kurulacak.
Sendika Merkez Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Öztaşkın, festivale katılma gerekçelerini açıklarken, Kolombiyadaki Gıda ve İçecek İşçileri Sendikasının (SINALTRAINAL) sekiz işçi önderinin katledilmesinden sorumlu Coca-Cola firmasının insan hakları ihlallerine karşı duyarlılığımızla Kolombiya işçilerinin sesi olacağız dedi.
Barışarocak Festivali, dünyadaki meşrubat satışının yüzde 45ini kontrol eden Coca-Colanın 4 milyon dolarlık bütçeyle düzenlediği Rockn Coke festivaline karşı, Rockn Coke festivali ile aynı tarihlerde gerçekleştirilecek. (BB)