Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 21 Şubat 2014 00:00
 ~ Son Güncelleme: 24 Şubat 2014 19:04
2 dk Okuma

BİR ARNAVUT MASALI

Perralla e Shqipes

I çuditun nga këto punë, populli e zgjodhi mbret gjuetarin trim. Ai e quejti Shqiptar, që do me thanë "Bir i Shqipes", dhe mbretnia e tij mori emnin Shqipni, që do me thanë "Vendi i Shqipevet."
Perralla e Shqipes
dosyalar
Sayfa Başına Git