Paşabahçeye Destek Verenlere Barikat
"İstanbul Valisi, işverenin 'zarar ediyoruz' bahanesiyle üretimi durdurup fabrikayı kapatmak istemesine ve Beykoz'un sayfiye bölgesi yapılmasına karşı Paşabahçe'de yükselen çığlığı, bölgeyi ablukaya alarak kesmek istiyor."
Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
"Partimizin faaliyeti engellendi"
* Bine yakın işçinin işsiz kalmasına ve daha fazla yoksullaşmaya neden olacak Şişe-Cam işvereninin insafsız kararına karşı eşiyle, dostuyla aileleri ile direnen işçilerin dayanışması kolluk kuvvetlerinin engeliyle karşılaşıyor.
* Direnişe destek olmak isteyen işçilerin ve işçi dostlarının önüne barikat kuruluyor. Dün Genel Başkanımız Ufuk Uras ve partililerin işçilerle dayanışması yine engellenmeye çalışıldı.
* Paşabahçe Cam Fabrikası'ndaki milyonlarca dolarlık yatırımı ve fabrikanın tarihini çöpe atmaya çalışanlara, insanların işsiz ve aç kalmasına ve talana karşı gelişen onurlu ve haklı direniş karşısında Vali ve Emniyet güçlerinin tutumu kabul edilemez.
* "Şişecam kapatılamaz" yazılı bez pankartlarımızı "fabrika çalışanları ile bölge halkım tahrik ederek, kamu düzeninin bozulmasına sebebiyet verebileceği" nedeniyle yasaklayan İstanbul Valisi'ni ve Emniyet güçleri Anayasa güvencesi altında olan partimizin siyasi faaliyetini engellemeye çalışıyor.
* Bir kez daha uyarıyoruz. Bu hukuksuz, zorba ve keyfi uygulamaya son verin. Paşabahçe'deki ablukayı kaldırın. Gerilim yaratmak çözüm olmayacaktır. Paşabahçe işçisi ve Beykoz emekçi halkı engellemeleri 1991 yılında olduğu gibi bugünde aşacaktır. (NK/BB)
Bilgi için: www.odp.org.tr