Paşabahçe Fabrikasında İnsan Zinciri
Paşabahçe'de insan zinciri
16 gündür her akşam fabrikada kalan işçilerle ailelerine destek vermek amacıyla Paşabahçe'den fabrikaya kadar yürüyen Beykozlular da işçileri yalnız bırakmıyor. Çimento, Cam, Toprak ve Seramik Sanayii İşçileri Sendikası'nın (Kristal-İş) açıklamasına göre, Paşabahçeliler, bu akşam fabrikanın kapatılmasını protesto etmek için fabrika etrafında insan zinciri oluşturacak. Yürüyüş ve insan zinciri saat 21.00'de yapılacak.
Cam işçileri arkadaşları için "bekliyor"
Fabrikanın kapatılmasını protesto etmek için Şişe-Cam'a bağlı diğer cam fabrikalarında mesai sonrası bekleme protestosu da sürüyor. İşçiler, vardiya sonrasında ikişer saat süreyle işyerlerinden ayrılmayarak, Paşabahçe'deki işçilere destek veriyor.
"Çözümün muhatabı biziz"
Şişe-Cam yetkililerinin sendikayı devre dışı bırakarak çözüm arayışına girdiğini savunan sendika yetkilileri, "üyelerimizin geleceğini korumaya kararlıyız" dedi.
Sendikanın açıklamasında, "Üyelerimizin geleceğini güvenceye alacak ve iki yıldır yaşadıkları mağduriyeti giderecek bir çözüm planı olmadığı ve sendikayla bir uzlaşmaya varılmadığı sürece işçilerin ve ailelerin bekleyişi sürecektir" denildi. (BB/NK)